MC Hammer Biyografi

MC Hammer

Stanley Kirk Burrell (d. Mart 30, 1962), en iyi bilindiği sahne adlarıyla MC Hammer, Hammer veya Hammertime, Amerikalı rapçi, sunucu ve dansçıdır. 80Lerin sonundan 90ların ortalarına kadar en parlak dönemini yaşamıştır. Gösterişli dans teknikleri, hit şarkıları ve Hammer pantolon markasıyla tanınır.
Hammer 90ların sonun hatip oldu. Aynı zamanda bir sunucu, dans jürisi, plak şirketinin CEO’su ve bir dans sitesinin yaratıcılarındandır. Halen konserlerde performans göstermekte olan Hammer, kendi reality show programının baş yapımcılığını da yapmaktadır.
Pop kültürünün efsanevi bir ikonu olarak, Hammer pop-rapin yaratıcısı olarak kabul edildi. Ancak 80lerin sonundaki başarısıyla rap müziğin çehresini de değiştirdiği için çoğu tarafından yok satmış bir rapçi olarak da görülür. Yine de, BET Hammer’ı “Tüm zamanların en iyi dansçıları” listesinde 7 numaraya koymuştur. Yetenek konusu her ne kadar tartışmaya açık olsa da, “Vibe Presents The Best Rapper Ever Tournament” ilk turda Hammer’ı tüm zamanların en favori 17.si seçti.
Aslen Oaklandlı olan Hammer, şu anda Tracy, California’da 23 yaşındaki eşi Stephanie, yeğeni Jamaris, üç oğlu ve iki kızıyla yaşamaktadır. Kariyeri boyunca kendi plak şirketi Oaktown Records’u işletmiştir.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }