Kreş Biyografi

Kreş

2000 yılında Serkan Ferat tarafından “Popcorn” adı ile kuruldu. Aynı yıl Ufuk Özcan’ın ve 2001 yılında Emrah Atay’ın dahil olmasıyla bugünkü halini aldı. Grup üyeleri üniversite eğitimi için geldikleri Çanakkale’de tanıştı. Başarılı sahne performanslarıyla ilgi gören Popcorn, üniversite şenliklerinde adını duyurmaya başladı. Grup, Rock’n Coke 2006, Unimay Fest 2005-2006 ve Rock İstanbul, Masstival, Radar Live 2007 gibi festivallerin yanı sıra İstanbul, İzmir, Bursa ve Çanakkale’de çeşitli barlarda sahne aldı.
2006 yılında finali Babylon’da yapılan JD (Jack Daniel’s) Rock Music Competition’da “Zaman Yok” adlı bestesiyle birinci olan grup, yarışmanın ardından ilk albüm için çalışmalara başladı. Devamında büyük sahneler, festivallerde boy göstermeye başlayan Popcorn, “Pozitif” plak şirketiyle albüm sözleşmesi imzaladı ve ismini Kreş olarak değiştirdi.

Zaman Yok, Tarkan Gözübüyük’ün yapımcılığında ATM stüdyolarında kaydedildi.
15 parçanın yer aldığı albüm Zaman Yok ‘un tüm şarkılarının söz ve besteleri Kreş’e ait olmakla beraber sözlerde gruba Turgut Berkes eşlik etti. Albümde DJ Style-İst ve Digital Playground’un “Terli ve Kirli” ve “Zaman Yok”a yaptıkları remixler de yer aldı.[2] Bu albümden 4 şarkıya klip çeken grup özellikle “Yarım Kalan Şarap” parçasıyla büyük beğeni topladı.
2008 yılında yayınlanan Teoman şarkılarından oluşan Söz Müzik Teoman isimli derleme yer aldılar. Albümde bulunan “Bugün” isimli parçayı yeniden yorumlayarak Teoman ile birlikte seslendirdiler.
2. albüm için uzun bir ara veren Kreş, müzik tarzında önemli değişikliğe gitti. 2010 yılının sonlarına doğru 101 stüdyosunda Ali Güçlü Şimşek prodüktörlüğünde “Kreş Çıplak” albümünün kayıtlarına başladılar. Albüm 2011 yılının Mart ayında dinleyicileriyle buluştu. Albümden ilk klip Anıl Tütüncüoğlu yönetmenliğinde Belgrad Ormanı’nda “Gül Açan Dudaklar” isimli parçaya çekildi.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }