Kelly Rowland Biyografi

Kelly Rowland

Kelly Rowland (Kelendria Trene “Kelly” Rowland, d. 11 Şubat 1981; Atlanta, Georgia), ABD’li R&B şarkıcısı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu. Destiny’s Child adlı R&B grubunun eski üyelerinden biridir.

Beyonce Knowles ile kuzen olarak akraba bağı bulunan Rowland, 1990’da 9 yaşından başlayarak, Destiny’s Child grubu ile birçok gösteride yer almış ve grubun kurucu üyelerinden olarak gelecekteki planlarda kararlar vermiştir. 1998’de ilk albüm için çalışmalara başlayan grupta, Beyonce ile beraber Rowland, ağırlıklı vokallerde yer almıştır. Ancak 1999’daki ikinci albümlerinin ardından, grubun Beyonce ve Kelly dışındaki tüm üyelerin ayrılmasıyla beraber yeni üyeler “Michelle Williams” ve “Farrah Franklin”i alan grupla 2001’deki “Survivor” albümüne imza atmıştır.
Daha sonra Franklin’in ayrılmasıyla son haliyle 3 kişi kalan grup ile son performanslar sergilenmiştir. 2002-2005 döneminde her üye solo olarak deneme yapmış, ardından son albüm olarak “Destiny Fulfilled” kaydedilmiştir. 2006’da #1s adlı derleme albümün yayınlanmasıyla beraber grup resmi olarak dağılmıştır.

2002’de grubun ara verişiyle beraber ilk albümü “Simply Deep”i yayınlayan Rowland, Nelly ile beraber söylediği Dilemma ile haftalarca (Şarkı Billboard Hot 100 listesinde 10 hafta zirvede kalmıştır.) zirvede kalmış ve yılsonunda Grammy ile dönmüştür. “Stole”, “Can’t Nobody” ve “Train on a Track” gibi diğer liste başarılı şarkılarına imza atan Rowland, İngiltere’de bu şekilde her şarkısını top-20’ye sokmayı başarmıştır.
Rowland, 2005-2006 döneminde grubu Destiny’s Child’ın yeniden birleşip dağılmasından sonra, “Ms. Kelly” adlı albümünü 2007’de çıkaran Rowland, “Like This”, “Ghetto”, “Work” ve “Daylight” şarkılarıyla R&B listelerinde üst sıralarda yer aldı. 2009 yılında David Guetta’nın When Love Takes Over şarkısının vokalisti olarak listelere 1 numaradan giriş yaptı.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }