Jilet Biyografi

jilet

2009 yılında Taha Gürbüz, Ulaş Engin ve Emrah Demiralp tarafından kuruldu. 2012 yapımı olan SüperTürk isimli film için “Salla” ve “Misket” gibi bilinen şarkıları yeniden yorumlayarak tanınırlığını arttırdı. Aynı yıl gruba Alpaslan Türe’nin gitarist olarak dahil olmasıyla albüm için çalışmalara başladı.

Jilet, 2012 Mayıs ayında ilk albümleri olan ve prodüktörlüğünü kendilerinin yaptığı Misk-i Amber’i Üç Adım Müzik etiketiyle yayınladı. 8 şarkının yer aldığı albümde kendi bestelerinin yanı sıra Bülent Ersoy’un seslendirdiği sözleri Şehrazat’a ait olan “Maazallah”, İbrahim Tatlıses’in seslendirmiş olduğu söz ve müziği Arif Sağ’a ait olan “Sarhoş” ve SüperTürk filmi için seslendirmiş oldukları “Salla” ve “Misket” düzenlemeleri yer aldı.
Albümün çıkış parçası olarak Ali Demirel yönetmenliğinde “Maazallah” şarkısına klip çekti. Olumlu tepkiler alan klibin ardından 2012-2013 sezonunda Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’da jenerik müzikleri ve canlı performanslarıyla yer aldılar. 2013 Mart ayında gitarist Alpaslan Türe’nin gruptan ayrılmasıyla grup üç kişi kaldı.
Jilet, 2013 Nisan ayında 2 şarkının yer aldığı Çileli Masal isimli ilk Maxi Single’ını Musicom etiketiyle yayınladı. Albümde bulunan Çileli Masal şarkısında gruba Beyazıt Öztürk’de eşlik etti.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }