James Hetfield Biyografi

james_hetfield

James Alan Hetfield (d. 3 Ağustos 1963), Amerikan heavy metal grubu Metallica’nın ana vokalisti, ritim gitaristi, bestecisi ve ortak kurucularından biridir. James Hetfield 3 Ağustos 1963 yılında doğmuştur.

Kendisi; Alman, İngiliz ve İrlanda asıllıdır.
Hetfield’ın babası Virgil (tır şoförüdür – daha sonra ailesini terk etmiştir) ve annesi Cynthia (sıradan bir opera sanatçısıdır) Hıristiyan Bilimin katı taraftarlarındandı ve buna bağlı olarak James’in çocukluk yılları Hıristiyan Bilimin etrafında geçti.
Mensup oldukları dinin gereği olarak, Hetfield’ın ebeveynleri ilaçları ve diğer tıbbi tedavi şekillerini şiddetle reddedip inançlarına bağlı kalmışlardır. Bunun sonucunda annesi Cynthia; 1979 yılında, James daha 16 yaşındayken kanserden ölmüştür. James 1996 yılında, Load albümünün turundayken de babası öldü.

James Hetfield alkol yüzünden aile içinde uzun süre problem yaşadı. Rehabilitasyondan sonra zamanını daha fazla karısı ve çocuklarıyla geçirmeye başladı. 17 Ağustos 1997’de evlendiği eşinin adı Francesca Tomasi ve çocuklarının adı Cali,Castor ve Marcella’dır. Hot-Rod arabalara ve NASCAR’a tutkusuyla bilinen Hetfield, gitar çalmadığı zamanlarda avlanma, kayak, kaykay ve su kayağı gibi sporlarla uğraşır. Ayrıca kendi doğduğu yıl olan 1963 yılında yapılmış gitarları koleksiyonunda toplamaktadır. İki adet özel üretim Harley’i, Dodge Ram kamyoneti ve kendi topladığı 1955 model Chevy Belair arabası vardır. Vücudunda çok sayıda dövme bulunan Hetfield’ın dövmelerinden alevle çevrelenmiş “as, 9, 6 ve 3” sayılı iskambil kartları, doğduğu yıl 1963’ü simgeliyor. Alevler ise 1992’de sahnede geçirdiği havai fişek kazasına bir gönderme… Bunun dışında sağ elindeki “M” Metallica, sol elindeki “F” karısı Francesca’yı simgeliyor. James Hetfield halen ABD’nin California eyaletinde karısı ve 3 çocuğuyla yaşamaktadır.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }