Imagine Dragons Biyografi

Imagine Dragons

Imagine Dragons, Dan Reynolds’un solistliğini ve liderliğini yaptığı Amerikan indie rock grubudur.

2008 yılında grubun solisti Dan Reynolds, Utah’ta grubun şu anki gitaristi Wayne Sermon ile tanıştı. Dan Berklee School Müzik okuluna gittiğinde Wayne okuldan mezun olmuştu. İlerleyen zamanlarda Dan ve Wayne’e Las Vegasta katılan Ben McKee, Andrew Tolman, and Brittany Tolman’ın katılmasıyla grup tamamiyle kurulmuştu. Grubun tüm üyeleri Las Vegas’ta beraber yaşadılar ve ilk kayıtlarını oluşturdular.
İlk ve ikinci Extended play’lerinin adı Imagine Dragons ve Hell and Silence Battle Born Studios’da 2010 yılında kaydettiler. 2011 yılında tekrar stüdyoya girdiklerinde diğer üçüncü albümleri It’s time ı yayınladılar.

Grubun ilk üyelerinden Andrew ve Brittany Tolman Temmuz 2011 yılında gruptan ayrıldılar, yerine günümüzdeki bateristi Daniel Platzmanı aldılar. 2011 kasım ayında Interscope plak şirketiyle anlaştılar. Alex Da Kild ile çalışan grup ilk plak kaydını Westlake Kayıt şirketinde yaptılar. Sevgililer gününde diğer bir Extended playler’i Continued Silence yayınladılar bu albüm Billboard 200’den listeye 40. sırada girdi. Kısa bir sürede Billboard Hot 100 de 15.sıraya kadar yükseldi.
2012 yazında ilk stüdyo albümleri olan Night Vision albümünü Amerika Bağımsızlık günü yayınladılar. Bu albümde grubun en popüler şarkısı olan “Radioactive” şarkısıda bulunmaktaydı. Albüm Billboard 200’de 2. sıraya kadar yükseldi. İlk haftada 83000’den daha fazla kopya sattı. Bu rock albümlerinde 2006 yılından beri ilk defa olmaktaydı. Albüm Avusturya Kanada, Almanya, İrlanda , Norveç , Portekiz, İskoçya, ve Britanyada Billboardlarda ilk ona girdi ve birçok ülkede ikinci single olan Radioactive şarkısı Billboard Alternative Songs, Billboard Rock Songs’laarda 1. sıraya yükseldi. Amerikada listeye 7. sıradan girdi.
Billboarda 2012’nin parlayan yeni yıldızlar listesine “Imagine Dragons” grubunu ilan etti. Amazon.com 2012 yılının “Favorite Rock artist of 2012” ilan etti. Grup 2012 yılında It’s time albümünü The Tonight Show with Jay Leno ve Jimmy Kimmel Live’da ertesi yılda Conan (2013) sergiledi
2013 yılında Avrupa ve Kuzey Amerika turnesileri düzenlediler.
Ayrıca 2013 yılında On the Road Festival, KROQ Weenie Roast, Hangout Music Festival, Sasquatch! Music Festival, Summerfest, Rock am Ring and Rock im Park, Caribana Festival, Hultsfred Festival, NorthSide Festival, Bergenfest, Isle of Wight Festival, Kanrocksas, T in the Park, Slotsfjell Festival, Positivus festival, Lollapalooza, Osheaga Festival, Summer Sonic, Pukkelpop, Reading and Leeds Festivals, Jay-Z’s Made in America Festival festivallerine katılacaklar.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }