Efes Pilsen One Love iptal

Efes Pilsen One Love

Bu sene 12. kez yapılacak olan Efes Pilsen One Love festivali iptal edildi. Bu iptalin sebepleri hem ülke genelinde süren Gezi Parkı olayları ve yeni yasayla birlikte gelen içki yasağı. Akşam 10’dan sonra yasaklanan içki satışı nedeniyle konser alanında içki satışı yapılamayacak, bu da biletlerin satılmasına büyük etki etti. Bunun yanı sıra konsere gelecek olan izleyicilerin de en az ikişer tane bira aldığı daha önce açıklanırken içkisiz konsere gitmek pek de tercih edilmiyor.

20, 21 ve 22 Haziran tarihlerinde Parkorman’da gerçekleştirilmesi planlanan konserlerin iptalinin haberi bugün verildi. Efes Pilsen’in bu konu hakkında yaptığı açıklama aşağıda yer alıyor, mağduriyetler de giderilecek.

“Sektörümüzle ilgili, 11 Haziran 2013 günü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyu tarafından da yakından takip edilen yasayla, artık alkollü içecek markalarının her ne surette olursa olsun hiçbir etkinliğe ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak destek verememeleri nedeniyle, Efes Pilsen olarak bu yıl 20 – 21 – 22 Haziran tarihlerinde 12.’sini hayata geçirmeyi planladığımız ve bugün ülkemizin uluslararası boyut kazanmış sayılı festivallerinden biri olan Efes Pilsen One Love Festival’i gerçekleştiremiyoruz.

44 yıldır bu toprakların değerleri ve sevenlerinin destekleri ile büyüyen bir marka olarak, Türkiye’de müzik ve festival coşkusu ile özdeşleşmiş One Love Festival’in, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve gelişen olaylardan ötürü toplumsal hassasiyetin çok üst düzeyde olduğu böyle bir dönemde yapılmasını uygun bulmamamız nedeniyle de, bu yıl farklı bir formatta ya da tarihte gerçekleştirilmemesi kararının alındığını belirtmek isteriz.

Tüm müzikseverlere hassasiyetleri ve konu ile ilgili destekleri için teşekkür ediyoruz.

Efes Pilsen

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }