Cihan Özdemir Biyografi

cihan___zdemir

Rap ve R&B şarkıcısı, aynı zamanda müzik prodüktörü olan Cihan Özdemir, ilk olarak 1997 yılında şarkı sözlerini yazmaya başladı. 90’ların sonunda ise kendi çalışmalarını hayata geçirdi. 2000’lerde Yeraltı Rap Müzik piyasasında, hem Müzik Prodüktörü hem de Müzik Direktörü olarak çalışmalarına devam etti. O zamanlar kullandığı “Evilsonic” takma adıyla albümdeki parçalara eşlik ettiği yeraltı piyasasınca çok kişi tarafından bilinen HerANKARAnlık (2003) albümünü hayata geçirdi. Albümde ilk kez bir Amerikalı Rap Sanatçısı( Nasty-Zay) bir Türk Toplama albümüne konuk olmuş oldu.
2000’li yıllarda da müzik hayatına devam eden Cihan Özdemir, bugüne kadar 10 yeraltı albümüne imza atmıştır. Sanatçı, ilk bandrollü solo albümü için stüdyoya 2008’de gireceğini Resmi İnternet sayfasından dinleyicilerine duyurdu. Prodüktör kimligi ise, DreamEgo Prodüksiyon Şirketi’ni 2007 Mayıs ayında kurmasıyla başladı.

2005 Atv’de düzenlenen Star Avı Yarışması’nda 6000 yarışmacı arasından finalde ilk 5 yarışmacı arasına girdi ve finalde bulunan tek solo rap sanatçısı idi.
2008 MTV & Vodafone Sound Bites Yarışmasında bütün Avrupa genelinde 30 ülkeden katılan sanatçı ve gruplar arasında en çok dinlenilenler kategorisinde üçüncülüğü kazandı.
2008 Myspace Music bölümünde “Yılın En İyi Müzikleri” kategorisinde yer aldı.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }